שמנים אתריים לשיער

שמנים אתריים מסוימים עשויים להועיל לשיער על ידי האצת צמיחת שיער, שיפור בריאות הקרקפת ושיפור המרקם. שמנים אתריים מופקים מצמחים בשיטות כמו זיקוק או אידוי. בעוד ששמנים אתריים מפורסמים בעיקר בזכות היכולות הארומטיות שלהם, הם מכילים גם תכונות כימיות חזקות שיכולות להועיל לבריאות.

שמנים אתריים כבר מזמן בשימוש בתרופות אלטרנטיביות, מזרחיות והומיאופתיות הודות ליעילותם ולסיכון נמוך לתופעות לוואי. יתרון אחד שיש לשמנים אתריים הוא שיפור בריאות השיער. שמנים שונים יכולים לעשות הכל, החל מלעזור לשיער לצמוח ועד להוספת חוזק וברק.

שמנים אתריים לשיער שלך

1. שמן אתרי לבנדר

שמן לבנדר יכול להאיץ את צמיחת השיער. בידיעה שלשמן לבנדר יש תכונות שיכולות ליצור צמיחת תאים ולהפחית מתח, חוקרים במחקר אחד בבעלי חיים מצאו ששמן זה הצליח ליצור צמיחת שיער מהירה יותר בעכברים. יש לו גם תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי-בקטריאליות, שיכולות לשפר את בריאות הקרקפת.

ערבבו מספר טיפות של שמן לבנדר ל-3 כפות שמן נשא, כמו שמן זית או שמן קוקוס מומס, ומרחו אותו ישירות על הקרקפת. השאירו אותו לפחות 10 דקות לפני שתשטפו אותו ושמפו כרגיל. אתה יכול לעשות זאת מספר פעמים בשבוע.

שמן אתרי לבנדר

2. שמן אתרי מנטה

שמן מנטה יכול לגרום לתחושת קור ועקצוץ כאשר הוא מגביר את זרימת הדם לאזור עליו נמרח. זה יכול לעזור לקדם את צמיחת השיער בשלב האנאגן (או הצמיחה). חקר אחד מצא ששמן מנטה, בשימוש על עכברים, העלה את מספר הזקיקים, עומק הזקיק וצמיחת שיער כללית.

ערבבו 2 טיפות שמן אתרי מנטה עם שמן הנשא לבחירתכם. עסו אותו לתוך הקרקפת והשאירו למשך 5 דקות לפני שתשטפו אותו היטב עם שמפו ומרכך.

3. שמן אתרי רוזמרין

אם אתה רוצה לשפר גם את עובי השיער וגם את צמיחת השיער, שמן רוזמרין הוא בחירה מצוינת הודות ליכולתו לשפר את יצירת הסלולר. על פי מחקר אחד, שמן רוזמרין פעל כמו גם מינוקסידיל, טיפול נפוץ לצמיחת שיער, אך עם פחות גירוד בקרקפת כתופעת לוואי.

ערבבו כמה טיפות שמן רוזמרין עם שמן זית או קוקוס, ומרחו אותו על הקרקפת. השאר אותו לפחות 10 דקות לפני שתשטוף אותו עם שמפו. עשה זאת פעמיים בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4. שמן אתרי עץ ארז

שמן אתרי עץ ארז נחשב כמקדם צמיחת שיער ולהפחית נשירת שיער על ידי איזון בלוטות המייצרות שמן בקרקפת. יש לו גם תכונות אנטי-פטרייתיות ואנטי-בקטריאליות, שיכולות לטפל במצבים שונים שעלולים לתרום לקשקשים או לנשירת שיער.

כלולה בתערובת עם לבנדר ורוזמרין, נמצאה תמצית עץ ארז כמפחיתה את נשירת השיער באלה עם התקרחות. ערבבו כמה טיפות שמן אתרי עץ ארז עם 2 כפות שמן נשא לבחירתכם. עסו אותו לתוך הקרקפת והשאירו אותו למשך 10 דקות לפני שתשטפו אותו. אולי קשה למצוא אותו בחנויות מכולת, אבל אולי תוכל לרכוש אותו מחנויות טבע קטנות יותר.

5. שמן אתרי עשב לימון

קשקשים יכולים להיות מחלה נפוצה, וקרקפת בריאה ונטולת פתיתים היא חלק חשוב מבריאות השיער. שמן עשב לימון הוא טיפול יעיל בקשקשים, כאשר מחקר אחד משנת 2015 מצא שהוא הפחית באופן משמעותי את הקשקשים לאחר שבוע.

שמן עשב לימון לקשקשים הוא היעיל ביותר בשימוש יומיומי. ערבבו כמה טיפות לתוך השמפו או המרכך מדי יום, וודאו שהוא מעסה לתוך הקרקפת.

6. שמן אתרי טימין

קורנית יכולה לעזור לקדם את צמיחת השיער על ידי גירוי הקרקפת וגם מניעה אקטיבית של נשירת שיער. כמו שמן עץ ארז, שמן טימין נמצא גם מועיל בטיפול בהתקרחות אזורית.

קורנית חזקה במיוחד, אפילו בין שמנים אתריים. שימו רק 2 טיפות קטנות ב-2 כפות של שמן נשא לפני שמריחים אותו על הקרקפת. השאירו אותו למשך כ-10 דקות, ואז שטפו אותו.

7. שמן אתרי קלרי מרווה

שמן המרווה של קלרי מכיל את אותו לינליל אצטט שעוזר להפוך את שמן הלבנדר ליעיל כל כך בהגברת צמיחת השיער. זה יכול לשפר את חוזק השיער, בנוסף להגברת צמיחת השיער, מה שהופך את השיער לקשה יותר לשבור.

ערבבו 3 טיפות שמן קלרי מרווה עם המרכך האהוב עליכם, או עם כף אחת של שמן נשא. אם משתמשים בו מדי יום, יש לשטוף לאחר 2 דקות. אם אתה משתמש בו פעם או פעמיים בשבוע, השאר אותו למשך 10 דקות.

8. שמן אתרי עץ התה

לשמן עץ התה יש תכונות ניקוי חזקות, אנטיבקטריאליות ואנטי-מיקרוביאליות. בשימוש מקומי, זה יכול לעזור לנתק זקיקי שיער ולהגביר את צמיחת השיער.

שמני עץ התה מגיעים בריכוזים רבים, ולכן חשוב לעקוב אחר הוראות היצרן. חלקם שמנים אתריים בריכוז גבוה, ומוצרים אחרים מעורבבים בקרם או בשמן.

מחקר משנת 2013 אפילו מצא שתערובת המכילה שמן עץ התה ומינוקסידיל הייתה יעילה יותר מסתם המינוקסידיל לבדו בשיפור צמיחת השיער, אם כי יש צורך במחקרים נוספים על שימוש בשמן עץ התה בלבד. סקירה משנת 2015 גילתה שעץ התה נפוץ במוצרים לטיפול נגד קשקשים.

שמנים חיוניים

אתה יכול לערבב 10 טיפות של שמן אתרי עץ התה לתוך השמפו או המרכך שלך ולהשתמש בו מדי יום. לחלופין, אתה יכול לערבב 3 טיפות עם 2 כפות של שמן נשא, ולהשאיר אותו למשך 15 דקות לפני ששוטפים אותו.

קרא גם על היתרונות של מגנזיום כאן.

9. שמן אתרי ילנג-ילנג

בעוד שבעלי שיער ועור שומניים ירצו לדלג על זה, שמן ילנג-ילנג הוא אידיאלי עבור אלו עם קרקפת יבשה, מכיוון שהוא יכול לעורר את ייצור החלב. מכיוון שחוסר בכמות מספקת של שמן וחלב גורם לשיער להיות יבש ושביר, ילנג-ילנג יכול לשפר את מרקם השיער ולהפחית את שבירת השיער.

מערבבים 5 טיפות שמן ילנג-ילנג אתרי עם 2 כפות שמן חם. עסו אותו לתוך הקרקפת, ועטפו את ראשכם במגבת חמה. השאר אותו למשך 30 דקות לפני שתשטוף אותו. ניתן למצוא ילנג-ילנג גם בתכשירים כמו שמפו או קרמים.

חלופת שמן תמצית

שמן תמצית צמחי זנב סוס

שמן צמחי זנב סוס הוא שמן תמצית, לא שמן אתרי. הוא מכיל סיליקה, אשר נחשב כמשפר את מהירות צמיחת השיער וחוזק יחד עם פוטנציאל הפחתת קשקשים. זה יכול להיות יעיל גם כטיפול מקומי, עם ראיות ותיאוריות אנקדוטיות המצביעות על כך שהוא עשוי לעזור להגביר את זרימת הדם לקרקפת ולהיות בעל אותם יתרונות כמו הטבליה דרך הפה. אתה יכול לקנות אותו באינטרנט או בחנות הטבע הקרובה אליך. פעל לפי הוראות היצרן. ניתן להוסיף אותו לשמפו או לעסות אותו לתוך הקרקפת.

סיכונים וסיבוכים אפשריים

הסיכון הגדול ביותר של שמנים אתריים הוא גירוי בעור או תגובות אלרגיות. זה נפוץ במיוחד כאשר שמן אתרי מוחל ישירות על העור, ולכן חיוני להשתמש תמיד בשמן נשא כדי לדלל אותו. תגובות אלרגיות שכיחות יותר גם אצל בעלי עור רגיש או כאלה שיש להם אלרגיות לשמן האתרי.

תסמינים של גירוי בעור כוללים:

  • מגע דרמטיטיס
  • צריבה, אי נוחות או עקצוץ כואב
  • אדמומיות באזור הפגוע

סימנים לתגובה אלרגית כוללים:

  • דרמטיטיס קשה
  • פריחות מעוררות שלפוחיות
  • קשיי נשימה
  • נפיחות של הלשון או היצרות של הגרון

רק בני נוער ומבוגרים מבוגרים צריכים להשתמש בשמנים אתריים באופן מקומי לבריאות השיער. אם אתה חושב ששמנים אתריים יכולים להועיל לילדך, שאל תחילה את רופא הילדים שלו כדי לוודא שהוא בטוח. כדי להעריך אם יש גירוי, זכור לבדוק כמות קטנה מהתערובת על כתם עור קטן לפני השימוש המלא.

קרא גם על "פראנה" כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן