5 יתרונות של לימוד שפה חדשה בעת נסיעה

לימוד שפה חדשה הוכיח את עצמו כבעל יתרונות שונים פעם אחר פעם. יותר ממה שיש לזה חסרון. מהחלק הביולוגי של אימון המוח ושיפור הזיכרון, וכלה בסיוע בקבלת עבודה בחו"ל, היותו רב לשוני פותח דלתות רבות להזדמנויות רבות. מלבד זאת, ללימוד שפה חדשה יש גם יתרונות כשמדובר בנסיעות. למעשה, ידיעת שפת המדינה בה תבקר יכולה להשפיע לטובה על הטיול בכללותו!

הנה כמה נקודות לגיבוי כיצד לימוד שפה משפר את חווית הנסיעה:

1. מקל על ההתמצאות

לימוד היסודות של השפה המקומית יעזור לך להתמצא במקומות ולהפוך את הנסיעה להרבה יותר קלה, ולהפוך אותה לחוויה מהנה ובלתי נשכחת. זה יכול להיות לעזר רב, בין אם זה לקריאת שלטים או לשאלת הנחיות – זה חוסך ממך את הסבירות ללכת לאיבוד במדינה זרה. מלבד זאת, ידיעת ביטויים ומילים בשפה המקומית מאפשרת לכם להזמין אוכל בביטחון במסעדה, לבצע צ'ק-אין במלון ועדיף להתמקח על מחיר זול יותר בשוק! תזכרו שאתם לא צריכים להיות שוטפים, אתם רק צריכים מספיק כדי להסתדר.

יתרונות של לימוד שפה חדשה בעת נסיעה

2. הבנת תרבות אחרת

שום כמות של מחקר או צפייה בסרטים דוקומנטריים [1] או קריאת יומני מסע לא תעניק את הידע הגולמי של תרבות שתשיג מלראות אותה במו עיניו. האם זו לא אחת הסיבות הבסיסיות הברורות לנסיעה מלכתחילה? לראות, לשמוע, לחוות וליצור זיכרונות שמביאים אושר על זכרונות, שיספקו תחושת למידה וצמיחה עצמית ששום כמות של ספרים לא יכולה לתת.

ידיעת שפת האם היא כנראה הדרך הטובה ביותר לקבל חוויה עשירה ואישית יותר עם תרבויות הילידים. למה? כי לבה של תרבות נמצא בידיהם של המקומיים והאירועים והאמונות שהם מקיימים. הדרך היעילה ביותר לתקשר עם אדם מקומי בארצו היא בשפת האם שלו. הם בוודאי יעריכו את המאמץ שאתה משקיע כדי לדבר איתם.

קרא גם על איך ללמוד ערבית כאן.

3. הימנעות מזויפים תרבותיים

זה חוזר ללמידה על התרבות המקומית. עם תרבות הלמידה מגיעות התנהגויות למידה ורמת התאמה בתרבות זו. זה עוזר לא לעשות שום טעויות גדולות שעלולות לגרום לצרות, או לעשות משהו שנחשב חסר כבוד. ידיעת השפה פירושה שלקחת את הזמן ללמוד מסורות ותרבות של מקום, ושפה משקפת רבות את הצבעים החברתיים של דוברי הילידים שלה. בסופו של דבר, זה יכול פשוט להציל אותך מזיכרון מגרד מתמיד של מבוכה.

4. יוצר חיבורים חדשים

בראש ובראשונה, טיולים מציגים הרבה גיוון. החוויות של גיוון כזה טמונות באנשים ובמעשיהם יותר מאשר במקום עצמו. היכרות עם האנשים הילידים שאולי לא תתקלו בהם שוב טומנת בחובה התרגשות שפשוט אי אפשר לפספס. להכיר חברים מארץ זרה, זו לא גאווה למטייל? קיום קשרים עם מגוון אנשים מארץ שאינה שלך. איזו דרך טובה יותר לקבל הבנה אמיתית של אדם מאשר לדבר איתו בשפתו?

טיפים ללימוד

5. חקר נקודות מקומיות

כישורי השפה החדשים שלך יאפשרו לך לקבל ידע מקומי על המדינה שבה תבקר. זה ייתן לך את החופשה הטובה ביותר אם אתה רוצה חוויה מקומית אותנטית. אתה תשתמש בשפה החדשה שלך כדי לגלות את כל המקומות הנסתרים והאטרקציות הטובות ביותר של יעד החופשה שלך (מלבד המקומות התיירותיים וציוני הדרך, כמובן). אין כמו לגלות את הייחוד הלאומי של מדינה ולהרגיש את המסורות המקומיות.

קרא על אפליקציות ללימוד שפה חדשה כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן