כמה זמן לוקח ללמוד sql

כמו מהנדסי תוכנה שואפים רבים, אולי תרצה ללמוד SQL אבל תדאג שזה ידרוש יותר מדי זמן. SQL נחשבת לאחת משפות התכנות הקלות ביותר ללמידה בשל התחביר הפשוט שלה, מבוסס אנגלית. למרות ששליטה ב-SQL דורשת התמסרות, רוב המומחים מסכימים שלוקח ללומד הממוצע כשבועיים עד שלושה להתמצא בשפת תכנות זו. כמובן, המהירות שבה אתה לומד SQL תהיה תלויה במספר גורמים. המשך לקרוא כדי לראות כיצד מגזין מידע וידע עוזר למצוא משאבים להאצת התהליך וכמה זמן לוקח ללמוד sql? .

מה זה SQL?

SQL, או Structured Query Language, היא שפה סטנדרטית המשמשת לתקשורת עם מסדי נתונים יחסיים. ארגונים בכל תעשיות מסתמכים על SQL כדי לגשת ולעבוד עם הנתונים הכלולים בבסיסי הנתונים שלהם. מידע עסקי חשוב על מוצרים, לקוחות או הזמנות הוא רק חלק מהנתונים שארגון עשוי לאחסן במסד נתונים. בין השימושים הרבים שלה, ל-SQL יש יישומים לחיפוש, עדכון ותחזוקה של מסדי נתונים. זה יכול גם להוסיף או למחוק רשומות מבסיסי נתונים ולשנות את המבנה בפועל של מסד הנתונים על ידי יצירה או מחיקה של טבלאות ואובייקטים. חלק ממערכות ניהול מסדי הנתונים היחסיות הנפוצות ביותר המשתמשות ב-SQL הן Microsoft SQL Server, Ingres, Access ו-Oracle.

מאגר מידע

מה אתה יכול לעשות עם SQL?

לכל מי שעובד עם נתונים, ידע ב-SQL הוא חובה. תחומים ודיסציפלינות רבים משתמשים בשפה זו כדי לתקשר עם מסדי נתונים יחסיים. הגמישות של SQL נועדה לעזור לך להשתמש בהצהרות המבוססות על אנגלית כדי לבצע שאילתות למסד נתונים במספר דרכים. מכיוון ש-SQL היא שפת מסד הנתונים הנפוצה ביותר, כמעט כל ארגון שצריך לאחסן נתונים יחסיים מסתמך על SQL, כולל תאגידים גדולים כמו אמזון, גוגל ואובר. בנוסף, אתרים כמו פייסבוק משתמשים ב-SQL כדי לאחסן נתוני אחורי ולעבד נתונים.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על איך ללמוד אנגלית כאן.

ל-SQL יש מגוון רחב של פונקציות מובנות המועילות לניתוח נתונים:

 • SQL COUNT יכול לספור כמה שורות יש בטבלה
 • SQL MAX מספק דרך לבחור את הערך הגבוה ביותר עבור עמודה נתונה
 • SQL MIN מאפשר למשתמשים לבחור את הערך המינימלי עבור עמודה
 • SQL SUM מסכם את הערכים בעמודה
 • SQL AVG יכול לחשב את הממוצע בתוך עמודות הטבלה

בנוסף, ל-SQL יש יישומים שימושיים נוספים לטיפול בכמויות גדולות של נתונים:

 • זה יכול להוסיף, לעדכן או למחוק רשומות בתוך מסד נתונים
 • SQL יכול ליצור מסדי נתונים חדשים
 • משתמשי SQL יכולים להוסיף טבלאות חדשות למסד נתונים קיים
 • SQL יכול ליצור תצוגות או נהלים מאוחסנים במסד נתונים
 • זה יכול לקבוע הרשאות על תצוגות, טבלאות ונהלים.

זמן ממוצע שלוקח ללמוד SQL

כמו כל מיומנות, הזמן שלוקח ללמוד SQL יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים. בעוד שרוב האנשים המעוניינים ללמוד SQL יכולים לרכוש היכרות בסיסית עם שפת התכנות הזו תוך כשבועיים-שלושה, סביר להניח שייקח זמן רב יותר עבור אלה שחדשים לעבוד עם כמויות גדולות של נתונים או שאין להם ניסיון קודם עם מסדי נתונים.

לרוב קל יותר לרכוש מיומנויות חדשות כמו SQL בעזרת מדריכים המנחים את תהליך הלמידה. זו הסיבה שההרשמה לקורסי SQL מקוונים או אישיים יכולה לזרז את הלימוד. למי שבוחר ללמוד באופן עצמאי, ייתכן שיחלפו חודשים עד שהם יהיו בקיאים ב-SQL. למרבה המזל, מדריכים מקוונים רבים, סרטונים ומשאבים בחינם זמינים עבור תלמידי SQL בכל הרמות.

כדי להפוך למומחה SQL ולעבור מעבר למושגי SQL בסיסיים ליישום ידע זה על תרחישי מסדי נתונים בעולם האמיתי, תהליך הלמידה יהיה תובעני יותר ועשוי להימשך חודשים של לימוד. להלן פירוט גס של הערכות הזמן ללימוד SQL בהתאם לכמות הניסיון הקודם שיש לתלמיד לפני לימוד השפה:

sql
 • למי שרוצה ללמוד את היסודות של SQL אבל אין להם ניסיון בתכנות או רקע טכני, אפשר ללמוד את היסודות של SQL – כמו כיצד לבצע שאילתות בטבלאות נתונים או לבחור עמודות – תוך מספר שעות בלבד.
 • אם אין לך ניסיון קודם בתכנות ואתה רוצה לפתח כישורי SQL בינוניים, כגון יצירה או הצטרפות לטבלאות, סביר להניח שייקח בין סוף שבוע למספר שבועות כדי לרכוש את הידע הזה.
 • עבור אלה ללא ידע בקידוד המעוניינים להפוך למשתמשי SQL מתקדמים ולבצע משימות כמו שימוש ב-PostgreSQL ליצירת מסדי נתונים או ביצוע שאילתות מתקדמות, אתה יכול לצפות לבלות חודש או יותר במסלול הלמידה.
 • אם יש לך רקע בכתיבת קוד ואתה רוצה ללמוד את היסודות של SQL, סביר שייקח רק שעה או שעתיים לרכוש את המיומנויות הללו.
 • לומדים עם ידע בקידוד שמקווים להשיג כישורי SQL בינוניים יכולים להסתפק בכשבוע בלימוד השפה הזו.
 • אם יש לך ידע בתכנות ואתה רוצה להשיג שליטה ב-SQL, סביר להניח שתצטרך חודש או חודשיים של לימוד.

גורמים אחרים

המהירות שבה אתה לומד SQL תלויה במיומנויות שאתה מביא לתהליך הלמידה. לחלק מהלומדים SQL יש ניסיון קודם בקידוד או הכשרה עם מסדי נתונים יחסיים, בעוד שאחרים חדשים בתכנות או בטיפול ב-Big Data. בנוסף, אם תבחר ללמוד בעצמך לעומת בעזרת מסלול לימודים רשמי, זה יכול גם להשפיע על מהירות השמירה. הגורמים הבאים כל אחד תורמים למהירות שבה תוכל ללמוד SQL:

ניסיון קודם בעבודה עם Big Data

אם כבר יש לך עבודה שבה אתה עובד עם נתונים, כמו קריירה בניתוח נתונים, רכישת שטף ב-SQL עשויה לקחת פחות זמן מאלה שמעולם לא טיפלו בנתונים. בנוסף, ניווט בבסיסי נתונים יחסיים יכול לקחת קצת זמן להתרגל אליו, מה שיכול גם לקחת בחשבון את הזמן הנדרש ללימוד SQL.

היכרות עם תכנות מחשבים

למרות ש-SQL נחשב בעיני רובם לקל יותר ללמידה מאשר שפות תכנות אחרות מכיוון שהוא מסתמך על תחביר פשוט, מבוסס אנגלית, ידע בשפות כגון Python או JavaScript יכול להכין את משתמשי SQL ללמוד בקלות רבה יותר את השפה הזו. בנוסף, מיומנויות הקוד בשפות תכנות מרובות [1] יעזרו לך להיות סחיר ובעלי ערך רב יותר לארגונים שעובדים עם נתונים.

מוטיבציה ללימוד SQL

אם אתה מעוניין להכיר את היסודות של SQL לביצוע שאילתות מסד נתונים, ייתכן שתצטרך ללמוד שפה זו רק כמה שעות. עם זאת, אם אתה מהנדס תוכנה שתצטרך לבצע שאילתות מתקדמות לעבודה, שליטה בשפה זו עשויה להיות חיונית, הדורשת לימוד ותרגול משמעותי יותר.

סביבת למידה

לימוד כל מיומנות חדשה בעצמך יכול להיות קשה יותר מאשר ללמוד אותה בסביבת למידה מובנית. אלה שנרשמים לשיעורים או למסעות אתחול כדי ללמוד SQL יקח פחות זמן ללמוד את השפה הזו. אם תבחר ללימודי סולו, תצטרך להיות בעל מוטיבציה עצמית ויכולת להבטיח שתפסת את הרעיון במלואו לפני שתעבור למשנהו. למרות שתהליך למידה SQL זה עשוי להימשך זמן רב יותר מאשר לימוד בכיתה מובנה, בעזרת סרטונים ומדריכים מקוונים, התלמידים עדיין יכולים לרכוש את אותן מיומנויות כפי שהיו רוכשים בסביבת למידה רשמית.

עובד

רמת קושי, תנאים מוקדמים ועלות

אחת התכונות הטובות ביותר של SQL היא שהיא מבוססת על תחביר אנגלי, מה שאומר שדוברי אנגלית, גם אלו שאין להם ניסיון קודם בתכנות, יכולים ללמוד את השפה הזו מהר יחסית. לרוב, הדיאלקטים הבסיסיים של SQL משתמשים כולם בתחביר דומה מאוד. עם זאת, כאשר לומדים SQL, סדר הקוד הכתוב אינו זהה לסדר הביצוע. המשמעות היא שכדי לכתוב שאילתות אפקטיביות, עליך להבין את מבנה השאילתה הנכון. רוב לומדי SQL יכולים להכיר את היסודות של שפה זו תוך כשבועיים עד שלושה שבועות. עם זאת, אם אתה מחפש לשלוט בשאילתות SQL מורכבות יותר או שאתה לומד שפה זו בעצמך, יכול לקחת זמן רב יותר כדי להגיע לרמה גבוהה יותר של שטף.

מבחינת מחיר, SQL חינמית למפתחים ובודקים שמתכוונים להשתמש בו רק למטרות שאינן ייצור, כמו יצירה ופיתוח של פתרונות תוכנה. הלומדים יכולים להוריד את SQL Server 2019 Developer בחינם מ-Microsoft. מיקרוסופט מציעה גרסת אקספרס חינמית של SQL Server, שבה יכולים הלומדים להשתמש באינטרנט, במכשירים שולחניים ויישומי שרת קטנים. למיקרוסופט יש גם גרסת ניסיון בחינם של תצוגה מקדימה ציבורית של SQL Server 2022. בנוסף, Oracle SQL Developer זמין גם בחינם. מפתחים משתמשים בסביבה משולבת זו כדי ליצור ולנהל גם פריסות מסורתיות וגם פריסות ענן של מסדי נתונים של Oracle.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מה ללמוד באוניברסיטה כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן