10 הרגלי לימוד יעילים

המפתח להפוך לסטודנט יעיל הוא ללמוד כיצד ללמוד חכם יותר, לא קשה יותר. זה הופך נכון יותר ויותר ככל שמתקדמים בחינוך שלך. שעה או שעתיים של לימוד ביום מספיקות בדרך כלל כדי לעבור את התיכון עם ציונים משביעי רצון, אבל כשהמכללה מגיעה, אין מספיק שעות ביום כדי להכניס את כל הלימודים שלך אם אתה לא יודע איך ללמוד חכם יותר.

בעוד שחלק מהתלמידים מסוגלים לעבור את בית הספר במינימום מאמץ, זהו היוצא מן הכלל. הרוב המכריע של התלמידים המצליחים משיגים את הצלחתם על ידי פיתוח ויישום הרגלי לימוד יעילים. להלן 10 הרגלי לימוד יעילים המובילים המועסקים על ידי סטודנטים מצליחים ביותר. אז אם אתה רוצה להיות תלמיד מצליח, אל תתייאש, אל תוותר, פשוט פעל לפתח כל אחד מההרגלי לימוד יעילים למטה ותראה את הציונים שלך עולים, הידע שלך גדל והיכולת שלך ללמוד ולהטמיע מידע להשתפר.

1. אל תנסה לדחוס את כל הלימוד שלך לפגישה אחת.

האם אי פעם מצאת את עצמך ערה מאוחרת בלילה מבזבזת יותר אנרגיה בניסיון להשאיר עפעפיים פתוחים מאשר אתה לומד? אם כן, הגיע הזמן לשינוי. תלמידים מצליחים בדרך כלל מרווחים את עבודתם על פני פרקי זמן קצרים יותר ולעתים רחוקות מנסים לדחוס את כל לימודיהם למפגש אחד או שניים בלבד. אם אתה רוצה להיות סטודנט מצליח אז אתה צריך ללמוד להיות עקבי בלימודים ולקיים תקופות לימוד קבועות, אך קצרות יותר.

טיפים ללימוד

2. תכננו מתי אתם הולכים ללמוד.

תלמידים מצליחים קובעים זמנים ספציפיים במהלך השבוע שבהם הם הולכים ללמוד — ואז הם עומדים בלוח הזמנים שלהם. סטודנטים שלומדים באופן ספורדי וגחמני בדרך כלל אינם מתפקדים טוב כמו סטודנטים שיש להם לוח לימוד מוגדר. גם אם כולכם תקועים בלימודים, יצירת שגרה שבועית, שבה אתם מקדישים פרק זמן של כמה ימים בשבוע, לבדיקת הקורסים שלכם, תבטיח לכם לפתח הרגלים שיאפשרו לכם להצליח בלימודים לאורך זמן. טווח.

3. ללמוד במקביל.

לא רק שחשוב שתתכנן מתי אתה הולך ללמוד, חשוב שתיצור שגרת לימוד עקבית ויומיומית. כאשר אתה לומד באותה שעה בכל יום ובכל שבוע, אתה לומד יהפוך לחלק קבוע בחייך. אתה תהיה מוכן יותר מנטלית ורגשית לכל מפגש לימוד וכל מפגש לימוד יהפוך לפרודוקטיבי יותר.

אם אתה צריך לשנות את לוח הזמנים שלך מדי פעם בגלל אירועים בלתי צפויים, זה בסדר, אבל חזור לשגרה שלך ברגע שהאירוע חלף. לוח זמנים זה צריך לכלול הפסקות קצרות כדי למנוע שחיקה. בנוסף, התלמידים יכולים לשפר את הרגלי הלימוד שלהם על ידי מציאת מרחב לימוד שקט, מזעור הסחות דעת ושימוש בטכניקות לימוד אקטיביות כגון סיכום וחידון עצמי. קרא עוד על כך במדריך שלנו איך ללמוד למבחן כאן.

4. לכל שעת לימוד צריכה להיות מטרה ספציפית.

פשוט ללמוד ללא כיוון אינו יעיל. אתה צריך לדעת בדיוק מה אתה צריך להשיג במהלך כל מפגש לימוד. לפני שתתחיל ללמוד, הגדר יעד מפגש לימוד התומך ביעד האקדמי הכולל שלך (כלומר, שנן 30 מילים אוצר מילים כדי להצליח במדור אוצר המילים במבחן הקרוב בספרדית).

5. לעולם אל תדחה את מפגש הלימוד המתוכנן שלך.

קל מאוד, ונפוץ, לדחות את מפגש הלימודים בגלל חוסר עניין בנושא, כי יש לך דברים אחרים שאתה צריך לעשות, או סתם כי המטלה קשה. תלמידים מצליחים אל תתמהמהו ללמוד. אם תדחה את פגישת הלימוד שלך, הלימוד שלך יהפוך להרבה פחות יעיל וייתכן שלא תשיג את כל מה שאתה צריך. דחיינות [1] מובילה גם למהר, ומהירות היא הגורם מספר אחת לטעויות.

6. התחל עם הנושא הקשה ביותר קודם.

מכיוון שהמשימה או הנושא הקשה ביותר שלך ידרוש את מירב המאמץ והאנרגיה המנטלית, עליך להתחיל איתה קודם. לאחר שתשלים את העבודה הקשה ביותר, יהיה הרבה יותר קל להשלים את שאר העבודה שלך. תאמינו או לא, התחלת הנושא הקשה ביותר תשפר מאוד את האפקטיביות של מפגשי הלימוד שלכם, ואת הביצועים האקדמיים שלכם.

7. בדוק תמיד את ההערות שלך לפני תחילת מטלה.

ברור, לפני שתוכל לסקור את ההערות שלך, תחילה עליך לקבל הערות לסקור. הקפידו תמיד לרשום הערות טובות בכיתה. לפני שאתה מתחיל כל פגישת לימוד, ולפני שאתה מתחיל מטלה מסוימת, עיין בהערות שלך ביסודיות כדי לוודא שאתה יודע כיצד לבצע את המטלה בצורה נכונה. סקירת ההערות שלך לפני כל מפגש לימוד תעזור לך לזכור נושא חשוב שנלמד במהלך היום, ולוודא שהלימוד שלך ממוקד ואפקטיבי.

8. וודא שאתה לא מוסח בזמן שאתה לומד.

כולם מוסחים ממשהו. אולי זו הטלוויזיה. או אולי זו המשפחה שלך. או אולי זה פשוט שקט מדי. יש אנשים שלומדים טוב יותר עם מעט רעשי רקע. כאשר דעתך מוסחת תוך כדי לימוד אתה (1) מאבד את קו המחשבה שלך ו-(2) אינו מסוגל להתמקד – שניהם יובילו ללימוד מאוד לא יעיל. לפני שתתחיל ללמוד, מצא מקום שבו לא תפריע או תוסח את דעתך. עבור חלק מהאנשים זהו חדרון שקט בשקעים של הספרייה. עבור אחרים זה באזור משותף שבו יש מעט רעשי רקע.

לומד

9. השתמשו בקבוצות לימוד בצורה יעילה.

שמעת פעם את המשפט "טובים שני ראשים מאחד?" ובכן זה יכול להיות נכון במיוחד כשמדובר בלימודים. עבודה בקבוצות מאפשרת לך (1) לקבל עזרה מאחרים כאשר אתה מתקשה להבין מושג, (2) לבצע מטלות מהר יותר, ו-3) ללמד אחרים, ובכך לעזור לתלמידים האחרים ולעצמך להפנים את הנושא חוֹמֶר. עם זאת, קבוצות לימוד יכולות להיות מאוד לא יעילות אם הן לא מובנות ואם חברי הקבוצה מגיעים לא מוכנים. תלמידים אפקטיביים משתמשים בקבוצות לימוד ביעילות.

10. עיין בהערות, בעבודות בית הספר ובחומרים אחרים בכיתה במהלך סוף השבוע.

תלמידים מצליחים סוקרים את מה שלמדו במהלך השבוע במהלך סוף השבוע. בדרך זו הם מוכנים היטב להמשיך ללמוד מושגים חדשים המתבססים על שיעורים קודמים וידע שנרכשו בשבוע הקודם.

כשמדובר בלימודים יעילים, חשוב שתהיה תוכנית קיימת ולהישאר מאורגנים. התחל בפירוק חומר הלימוד שלך לחלקים ניתנים לניהול, הגדרת יעדים ניתנים להשגה עבור כל מפגש לימוד.

בנוסף, מציאת סביבת הלימודים הנכונה ומזעור הסחות הדעת יכולים לשפר מאוד את המיקוד והפרודוקטיביות שלך. למי שמחפש איך ללמוד לפסיכומטרי, חשוב להתאמן באופן קבוע ולהשתמש בחומרים כגון ספרי ביקורת, מבחני תרגול וכרטיסי פלאש. עקביות היא המפתח, אז הקפידו להקדיש זמן ייעודי מדי יום ללימוד. אנו בטוחים שאם תפתח את ההרגלים המפורטים למעלה, תראה שיפור משמעותי בהצלחה האקדמית שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן