איך ללמוד אנגלית

לימוד אנגלית כשפה שנייה יכולה להיות משימה מאתגרת. אבל ברגע שתבינו את זה, כל מאמץ וזמן שתשקיעו בלימוד השפה יהיו שווים את זה. על ידי שליטה באנגלית, הנסיעה תהיה מהנה יותר. כמו כן, אינך צריך לחכות שהספר או הסרט ההוליוודי האחרון רבי מכר יתורגמו לשפת האם שלך כדי ליהנות מהם. כדי לעזור לך במאמץ זה, הנה כמה טיפים מעשיים כיצד ללמוד אנגלית ביעילות.

1. למד ביטויים לא מילים

כאשר אתה לומד אנגלית, או כל שפה לצורך העניין, אתה לא צריך ללמוד מילים בודדות כי לשנן אותן אין היגיון ללא הקשר. במקום זאת, כדאי ללמוד ביטויים שלמים. שינון המשמעות של מילים הוא הרבה יותר קל אם אתה יודע מה משמעותן וכיצד משתמשים בהן במשפט.

לימוד שפה

2. למד על ידי הקשבה

בעוד שקריאת ספרי לימוד יכולה לעזור לך ללמוד את השפה האנגלית, אסור לך לסמוך רק עליהם. ספרי לימוד מעולים ללמד אותך על דקדוק ואוצר מילים, אבל אולי הם לא יעזרו יותר מדי כשמדובר בניהול שיחה. אם אתה רוצה ללמוד איך לדבר אנגלית, למד על ידי האזנה ולא על ידי קריאה. על ידי האזנה רבה יותר, תוכל ללמוד אוצר מילים ודקדוק שימושיים מבלי אפילו להבין או לשנן אותם.

אם אתה אוהב ללמוד שפות שונות שיכולות להועיל בקריירה ובאורח החיים שלך, אולי תרצה גם לעיין במדריך שלנו על איך ללמוד ערבית כאן.

3. קבל מבחן מיקום

לגלות את רמת השליטה הנוכחית שלך באנגלית [1] הוא חיוני לפני שתתחיל בתוכנית למידה כלשהי, שכן היא תקבע את סוג התוכנית שאתה צריך לעקוב אחריהם. עבור למשל. תוכנית אנגלית מקיפה אם הרמה שלך היא סביב רמת ביניים ומטה ותוכנית למידה מותאמת לרמה גבוהה-בינונית ומעלה. אם אתה יודע איך ללמוד למבחן, יהיה לך קל להתכונן.

4. תעדיפו איכות על פני כמות

כשזה מגיע ללימוד כל שפה, הכל עניין של איכות על פני כמות. במקום ללמוד עשרות מילים חדשות בזמן קצר, כדאי להתמקד בלימוד מילה אחת ובחזרה עליה עשרות פעמים. זה מונע ממך לסבול מעומס מידע. בנוסף, אסטרטגיה זו מאפשרת לך למקם את המשמעות של מילים וביטויים עמוק יותר לתוך המוח שלך. כתוצאה מכך, לא תשכח אותם בקלות.

5. למד דקדוק עם סיפורי 'נקודת מבט'

אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד דקדוק היא להקשיב לסיפורים קצרים המסופרים בזמנים שונים. זה יעזור לך לשפר את הדקדוק האנגלי שלך באופן אוטומטי וטבעי יותר. לדוגמה, אם סיפור מתחיל ב'אני לא אוהב בננה אבל אני רוצה לאכול אחת', הסיפור השני צריך להיות 'לא אהבתי בננה אבל רציתי לאכול אחת'.

לְמִידָה

6. הקשב וענה, לא הקשיב וחזור

אם אתה רוצה לשפר את האנגלית שלך, אל תשתמש באסטרטגיה שבה משתמשים ספרי לימוד באנגלית, כלומר 'לחזור אחרי הדובר'. במקום לזלזל בלי דעת על המילים או הביטויים שנאמרו על ידי הדובר, עליך לענות על שאלות שנשאלו. לדוגמה, אם אתה מאזין לפודקאסט או סרטון, השהה אותם כל 20 עד 30 שניות וצור סיכום קצר של מה שנאמר.

7. אל תתעסק בפרטים הקטנים

כן, ההגייה שלך נכונה היא חשובה, אבל גם שיפור הדקדוק שלך ורכישת אוצר מילים חדש. אל תשהה את הלמידה ותהיה מאוכזב כי אתה חושב שאתה לא יכול לבטא מילים טוב. בקרוב תשלוט בו באמצעות חזרה תוך כדי המשך הלמידה. למד מילה חדשה אחת ביום ואתה לומד 365 מילים חדשות בשנה.

במגזין מידע וידע יש לנו אוסף של מדריכים שונים ללימוד שפות שונות בצורה קלה וחכמה כמו טיפים ללימוד בפחות זמן ובצורה יעילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן